Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

JUDĖJIMO IR ŠOKIO KARŠTINĖ 2023

JUDĖJIMO IR ŠOKIO KARŠTINĖ 2023

Nuo 2019 metų tęsiama tradicija, gegužės mėnesio 11 dieną Kelmės rajono mokinukus sukviesti į „Judėjimo ir šokio karštinę 2023″. Šiemet renginyje kartu paminėtas ir  Sveikatą stiprinančių mokyklų 30-metis. Kelmės rajone yra 7 sveikatą stiprinančios mokyklos.

                      Sveikatą stiprinančios mokyklos tikslas – stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos bei visuomenės pastangomis kurti integruotą, visa apimančią sveikatos stiprinimo sistemą bei sveikatai palankią aplinką.

Visi bendruomenės nariai, dalyvaudami sveikatos stiprinimo veikloje, jaučiasi šeimininkais. Sveikatą stiprinanti mokykla sukuria geresnes mokymosi ir mokymo sąlygas, nes sveiki mokiniai geriau mokosi, o sveikas personalas geriau dirba.

Gegužės 11 d. daugiau nei pusė tūkstančio Kelmės rajono mokinukų ir darželinukų  sušoko 7 lietuvių liaudies šokius.

Šokius šoko ir poromis, buvo ir rateliuose, o paskutinį šokį šokdami susijungė į ratą, kuris yra ir  Kelmės herbe, tai mūsų miesto  simbolis. Renginio pabaigoje kėlė bangą, pažymėdami Sveikatą stiprinančių mokyklų bangą per Lietuvą.

Aktyviausiai dalyvavo Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis – darželis.  O Tytuvėnų gimnazijos mokiniai, kurie  neturėjo galimybės atvykti į Kelmę, tuo pačiu metu šoko prie savo mokyklos ir kėlė bangą.

Mokyklos kurios prisijungė prie šokių šventės: Kelmės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, Užvenčio „Šatrijos Raganos“ gimnazija ir Vaiguvos V. Šimkaus skyrius, Tytuvėnų gimnazija, Pakražančio gimnazija, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija , Kelmės specialioji mokykla –  Kelmės PRC Tytuvėnų skyrius, Kelmės ,,Kražantės” progimnazija ir Liolių skyrius bei Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija.

Šią gražią iniciatyvą  padeda įgyvendinti ir palaiko Menų fabrikas “Veiksmas”, Kelmės sporto centras ir Kelmės r. savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka.

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą