Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

KURKIME SAUGESNĘ NUO SAVIŽUDYBIŲ BENDRUOMENĘ

KURKIME SAUGESNĘ NUO SAVIŽUDYBIŲ BENDRUOMENĘ

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas, Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamą, projektą  „Kelmės rajono savivaldybės gyventojų gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityje“ surengė  aukščiausių tarptautinių standartų  „SafeTALK“ mokymus, kuriuose dalyvavo Kelmės rajono pedagogai, policininkai,  slaugytojai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai,  visuomenės sveikatos specialistai ir kiti asmenys.


„SafeTALK“ – keturių akademinių valandų mokymai, skirti sąmoningumui savižudybių temoje ugdyti. Mokymus baigę  asmenys yra labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą.

Kaip sako mokymus Kelmėje vedusios klinikinės psichologės Aušra Naujokaitė ir Odeta Geležėlytė, šių mokymų stiprybė yra tai, kad juose dalyvauja mišri dalyvių grupė. Todėl  iki tol nepažįstami specialistai mokymuose užmezga neformalius ryšius, turi progą tarpusavyje pasidalinti sukaupta patirtimi ir tai didina bendruomeniškumo jausmą – suvokimą, kad mes visi drauge esame atsakingi už savo gyvenamosios vietovės gerovę. „SafeTALK“ mokymų programa- „LivingWorks“ organizacijos,  aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymų programa.

– Dalyvaudami šiuose mokymuose prisidedate prie saugesnės nuo savižudybių bendruomenės kūrimo,- sako Kelmės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė.-Tiesiogiai arba netiesiogiai, dauguma žmonių, svarstančių apie savižudybę, kviečia padėti juos apsaugoti. Po „SafeTALK“ mokymų dalyviai bus geriau pasirengę atpažinti šiuos kvietimus ir padėti asmeniui, svarstančiam apie savižudybę, užmegzti ryšį su žmonėmis, galinčiais suteikti pagalbą ir gebėti pritaikyti TALK (Pasakyti, Paklausti, Klausytis, Apsaugoti) žingsnius praktiškai.

Rita Ščiglinskienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą