Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

PAMINĖTA PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA!

PAMINĖTA PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA!

Jau daugiau nei 70 metų, Pasaulinė sveikatos organizacija, šia diena siekia atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžti prioritetines sveikatos sritis.

Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema „MŪSŲ PLANETA – MŪSŲ SVEIKATA“. Šia tema siekiama atkreipti dėmesį  į klimato kaitos problemas, ekonomiką, orientuotą į žmonių sveikatą ir gerovę bei pačių žmonių indėlį į savo ir savo artimųjų sveikatą.

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija,  Pasaulinę sveikatos dieną,  pakvietė diskusijai dokumento “Europos darbo programa 2020-2025“ pagrindu.

Diskusiją pradėjo ir sveikinimo žodį tarė Ingrida Zurlytė, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Lietuvoje.

Pranešimą  “Europos darbo programa 2020-2025. Pagrindiniai akcentai” skaitė Vytenis Povilas Andriukaitis, PSO specialusis pasiuntinys Europos regionui; Europos Komisijos Komisaras, atsakingas už sveikatą ir  maisto saugą (2014-2019).   V. Andriukaitis diskusijoje atsakė į klausimus apie mobiliąsias technologijas, skirtas moksliškai pagrįstai individo sveikatos rodiklių stebėsenai ir koregavimui, skaitmenines technologijas apjungiančias  daugelio sektorių veiklą, mažinant vėžį sukeliančių veiksnių įtaką žmogui.

Dr. Jūratė Grubliauskienė, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė, Klaipėdos universiteto docentė,  pristatė Lietuvos visuomenės sveikatos biurų teikiamas paslaugas psichikos sveikatos gerinimo srityje,  akcentuodama šių paslaugų teikimo bei plėtros svarbą pandemijos bei karo kontekste.

Laurynas Dilys, Sveikatą stiprinančio Kauno regiono darbo grupės vadovas, pristatė gerąją patirtį Kauno regione ir  aktualiausius sveikatos stiprinimo prioritetus.

Romualdas Sabaliauskas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius, apibendrino diskusiją, apžvelgė  Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų pažangą ir lyderystę, įgyvendinant kompleksines sveikatos programas.

Žmonės nori, kad jų institucijos užtikrintų teisę į visuotinį kokybiškos sveikatos priežiūros prieinamumą nesibaiminant dėl finansinių sunkumų; jie pageidauja, kad institucijos užtikrintų veiksmingą apsaugą nuo ekstremalių sveikatai situacijų; taip pat jie siekia turėti galimybę gyventi sveikoje visuomenėje, kurioje veiks­mai visuomenės sveikatos srityje ir derama viešoji politika užtikrintų geresnį gyvenimą gerovės ekonomikoje. Žmonės vis labiau (ir pagrįstai) reikalauja, kad sveikatos priežiūros institucijos atsiskaitytų dėl šių lūkesčių patenkinimo (Europos darbo programa).

Aktualūs diskusijos klausimai ir  pasisakymai leidžia teigti, kad  labai svarbi sveikatos priežiūros institucijų lyderystė, tarpsektorinis bendradarbiavimas, gerosios patirties sklaida, investavimas  į prevencinę veiklą ir  paslaugų prieinamumo gerinimą.

Renginį moderavo ir informaciją parengė Lina Balčiūnienė, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą