Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. 8 (427) 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

SVEIKATAI PALANKESNIUS MAISTO PRODUKTUS ATPAŽINTI PADEDA SPECIALUS „RAKTO SKYLUTĖS“ SIMBOLIO ŽENKLINIMAS

SVEIKATAI PALANKESNIUS MAISTO PRODUKTUS ATPAŽINTI PADEDA SPECIALUS „RAKTO SKYLUTĖS“ SIMBOLIO ŽENKLINIMAS

Kiekvienas iš mūsų norime, kad mitybos racionas būtų sveikas, subalansuotas, o svarbiausia – palankus sveikatai. Kartais reikia įdėti visai mažai pastangų, kad jis toks ir taptų. Tačiau nežinantiems, nuo ko pradėti, mes turime patarimą – atidžiau pasidairykite maisto prekių parduotuvėse ir produktų etiketėse ieškokite RAKTO SKYLUTĖS ŽENKLO.

„Rakto skylutė“ – kuo ji gali būti naudinga kiekvienam

Rakto skylutės simbolio tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Pirkėjai, stabtelėdami tarp parduotuvių lentynų ir atkreipdami dėmesį, gali lyginti prekes ir savo pirkinių krepšelį papildyti sveikatai palankiais produktais.

Lietuvoje atliktų gyventojų faktinės mitybos tyrimų duomenys rodo, kad gyventojų mityba jau daugelį metų nesubalansuota – suvartojama per daug sočiųjų riebalų, paprastųjų angliavandenių, druskos ir per mažai maistinių skaidulų. Nesubalansuota mityba išvardytomis medžiagomis skatina sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis, vėžiu, nutukimu, 2-jo tipo cukriniu diabetu. Kasmet  Kelmės rajono gyventojams nustatoma  daugiau nei tūkstantis  naujų širdies ir kraujagyslių sistemos  ligų atvejų, apie  šimtą  cukrinio diabeto atvejų. Vien dėl širdies ir kraujagyslių ligų ir vėžio miršta 3/4 visų Lietuvos gyventojų.  2020 metais Kelmės rajone nuo kraujotakos sistemos ligų mirė 52 proc., nuo piktybinių navikų  – 18,8 proc. visų mirusiųjų.

Rakto skylutės simboliu ženklintų produktų sąrašas

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą