Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. 8 (427) 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

Vaikų širdys plakė vienu krepšinio ritmu

Vaikų širdys plakė vienu krepšinio ritmu

Rugpjūčio 11 dieną Jonavoje, kūno kultūros ir sporto centre, aidėjo muzikos ir bumbsinčių kamuolių garsai. Krepšinio dvasios persmelkto renginio pavadinimas pasakė viską – „Kai mūsų širdys plaka išvien“.

Šią šventę organizavo savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuvos Respublikos Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu, Kūno kultūros ir sporto departamentu, Krašto apsaugos ministerija bei Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos. Pagrindinis akcijos akcentas – gatvės krepšinio 3×3 turnyras, kuriame mergaitės ir berniukai grūmėsi 7-12 ir 13-16 metų amžiaus grupėse. Šio renginio idėja – pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo užsiimti pozityvia veikla, propoguoti sveiką gyvenseną, aktyviai dalyvauti sportiniame gyvenime ir turiningai praleisti vasaros atostogas.

Pirmas šios akcijos etapas vyko 33 savivaldybėse, krepšinio turnyrus organizavo savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai, kuriose dalyvavo per 5000 vaikų ir paauglių. Šių regioninių varžybų nugalėtojai – per 300 vaikų ir paauglių – dalyvavo finaliniame renginyje Jonavoje. Geriausius rezultatus, Kelmės rajono savivaldybėje liepos 20 dieną įvykusioje 3×3 krepšinio šventėje, pasiekę 7-12 amžiaus grupėje Vidsodžio pagrindinės mokyklos mokiniai: Vitoldas Slavinskas, Ugnius Urnikis ir Vilius bei Lukas Cikanavičiai, ir 13-16 metų grupėje kelmiškiai: Aivaras Tučkus, Rokas Skridulis, Deividas Banys ir Mantvydas Stonys, Jonavoje atstovavo Kelmės rajoną. Ypatingą padėką reiktų išreikšti Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kęstučiui Biliui, administracijos direktoriaus pavaduotojui Vincui Metrikiui už aktyvų bendradarbiavimą organizuojant renginį ir kelionę į Jonavą bei Vidsodžio pagrindinės mokyklos direktoriui Vaidotui Monkevičiui, kuris lydėjo mokyklos auklėtinius.

Finalinis turnyras Jonavoje prasidėjo iškilminga eisena nuo miesto stadiono iki Jonavos kūno kultūros ir sporto centro, kurią lydėjo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų „Geležinis vilkas” orkestras. Kūno kultūros ir sporto centre susirinkusiems vaikams prisistatė ir gerų varžybų linkėjo renginio organizatoriai. Sveikinimo žodžius tarė Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentro direktorius Zenius Martinkus bei Jonavos miesto meras Mindaugas Sinkevičius. Sėkmės varžybose vaikams atvyko palinkėti svečiai iš Kūno kultūros ir sporto departamento, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos. Su jaunaisiais turnyro dalyviais bendravo ir sirgalių gretose aktyviai palaikė visus žaidžiančiuosius policijos bičiulis Amsis. Turnyro vaikai finalo dieną taip pat susipažino su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencinio autobuso ekspozicija.

Nors 7-12 metų amžiaus ir 13-16 metų amžiaus grupėse žaidę vaikai ir paaugliai neslėpė noro iškovoti geriausiųjų titulą, organizatoriai nutarė, kad čempionų vardo nusipelnė visos komandos. Juk visą vasarą trukusio krepšinio turnyro metu šie vaikai savo geru pavyzdžiu skatino jaunimą savivaldybėse būti aktyviais, domėtis sportu, rūpintis savo sveikata ir puoselėti draugiškus santykius su savo bendraamžiais. Todėl jiems įteikti ypatingi prizai – krepšinio kamuoliai su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkų autografais, renginio pažymėjimai ir Kelmės visuomenės sveikatos biuro parengti marškinėliai. Taip pat varžybų nugalėtojams SAM parengė staigmeną – popietę nuotykių parke „Lokės pėda”. Jaunieji sportininkai galėjo stebėti Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono prisistatymą, ragauti kareiviškos košės.

Kelmės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras tikisi, kad ši šventė taps gražia tradicija, kurios metu kasmet bus puoselėjimas vaikų užimtumas ir susidomėjimas aktyviu gyvenimo būdu.

 

Parengė: Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistas Laimis Jonutis

]]>

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą