Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

BAZINIAI SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI

BAZINIAI SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI

Savižudybė – rimta socialinės ir psichinės sveikatos problema visame pasaulyje ir Lietuvoje. Savižudybių skaičius Lietuvoje mažėja nuo pat šio amžiaus pradžios. Tačiau per pastaruosius du dešimtmečius buvo du pakilimai: 1) 2008–2011 metais ekonomikos krizės metu; 2) 2013 m. po žymaus aktoriaus savižudybės, kuri galėjo turėti skatinamąjį poveikį. Lyginant su 2013 metais, kai savižudybių skaičius Lietuvoje buvo 36,68 atvejai / 100 000 gyventojų, per devynerius metus 2022  m. savižudybių skaičius sumažėjo per pusę ir siekė 18,78 / 100 000 gyventojų, tačiau ši problema išlieka vis dar labai aktuali.

Bazinių mokymų tikslas – pateikti bazines, pagrindines savižudybių prevencijos žinias bei pagalbos principus; ugdyti pirmosios emocinės pagalbos teikimo įgūdžius bei kompetencijas.

Bazinių mokymų trukmė – ne mažiau kaip 3 valandos, iš kurių bent 1 valanda yra skiriama praktiniams įgūdžiams formuoti ir tobulinti.

 Baziniai mokymai vykdomi ne mažiau kaip 10 asmenų grupei. Grupės sudėtį formuoja instruktorių komanda, kuri veda mokymus. Baziniai mokymai skirti asmenims nuo 16 metų amžiaus.

                      Bazinių savižudybių prevencijos mokymų programą sudaro šios temos:

  • Mitai ir faktai apie savižudybes. Savižudybės rizikos ženklai ir jų atpažinimas.
  • Ryšio su savižudybės grėsmę patiriančiu asmeniu užmezgimo pagrindai. Emocinės paramos teikimas ir svarba.
  • Praktinis situacijų modeliavimas ir įgūdžių formavimas bei tobulinimas: savižudybės rizikos ženklų atpažinimo, ryšio užmezgimo su savižudybės grėsmę patiriančiu asmeniu, ir nukreipimo pagalbai.

Veikla organizuojama vadovaujantis  LR sveikatos apsaugos ministro 2020 m. spalio 19 d. įsakymu Nr. V-2298 ,,Dėl Savižudybių prevencijos mokymų instruktorių veiklos ir baziniai savižudybių prevencijos mokymų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo”.

Kontaktinis asmuo pasiteiravimui – Živilė Rukienė, tel. 8 427 51591, el.p. zivile.rukiene@vsbkelme.lt .

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą