Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

ĮVYKO „METŲ SPECIALISTO“ APDOVANOJIMAI, ĮVERTINTI LABIAUSIAI 2022 METAIS NUSIPELNĘ DARBUOTOJAI

ĮVYKO „METŲ SPECIALISTO“ APDOVANOJIMAI, ĮVERTINTI LABIAUSIAI 2022 METAIS NUSIPELNĘ DARBUOTOJAI

Vasario 2 d. Biržų pilyje įvyko iškilmingi „Metų specialisto“ apdovanojimai, kaip ir kasmet, skirti išreikšti padėką visuomenės sveikatos specialistams, savo darbais ir iniciatyvomis reikšmingai prisidėjusiems prie visuomenės sveikatos stiprinimo ir gerovės.

„Specialistams įteiktos padėkos kartu su simboliniu obuolio ženklu perduoda žinią: obuolys – tai lyg mūsų darbo vaisius, bet prieš skinant vaisius, pirmiausia reikia pasodinti sodą, jį prižiūrėti ir puoselėti. Norisi palinkėti kiekvienam specialistui būti savo visuomenės sveikatos sodo puoselėtoju, kad kartu su savo savivaldybės gyventojais būtų galima mėgautis saldžiais sveikos gyvensenos vaisiais,“ – prasmingomis mintimis sveikinimo kalbos metu dalijosi Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė.

Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų atiteko Kristinai Šimkienei, Kelmės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistei, vykdančiai  sveikatos stiprinimą, psichikos sveikatos srityje. Apdovanojimas skirtas už sistemingą ir rezultatyvų darbą bei  profesionalumą, teikiant psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos paslaugas,  organizuotumą, kūrybiškumą, darbštumą, gebėjimą užmegzti bendradarbiavimo ryšius su organizacijomis. Kristina – puikus bendradarbiavimo ir savanoriškos veiklos pavyzdys.

Džiaugsmo neslėpė ir Kristina: tai, ką laikau savo rankose „Metų specialistas 2022“ – didelis mano, kaip psichologės įvertinimas. Savo darbo pamatuoti negaliu, rezultato neužrašysiu sakiniu, neišreikšiu ir skaičiais. Rezultatas – tai kolegių ir vadovės pasitikėjimas manimi, tikėjimas, jog galiu būti tuo žmogumi, kuris eis kartu sveikatą stiprinančiu keliu ir maksimaliai savo darbu kur gerą biuro įvaizdį. Tai jų, mano klientų, drąsa praverti mano kabineto duris, pasirinkimas grįžti tuo metu, kai vėl sunku, tai jų rekomendacijos patikėti į mano rankas artimus ir reikšmingus žmones, tai žaidimas ir rimti pokalbiai, tiesa ir melas, dažnai ašaros ir kartais gardus juokas. Tai pokytis, kuriame jie, mano klientai, jaučiasi suprasti, stipresni, tikintys, atradę, pabandę, supratę, išmokę, o kartais, tiesiog „išbuvę“. Prisiliesti prie žmogaus, tamsiųjų jo kerčių – didis menas. Ir gyvenimas parodė, kad tenka to mokytis nuolatos. Turiu būti atvira. Atvira priimti taip, kaip yra, be pagrąžinimų.  Ir suprasti. Laužyti stereotipus ir klaidingus įsitikinimus. Ir tikėti. Savimi ir jais. Nenustokime rūpintis savimi ir savo psichologine gerove! Pabaigai: nereikia bijoti psichologų. Nebijoti pabandyti, jeigu reikia.

Su meile, Kristina.

Apdovanojimų renginį įkvepiančia sveikinimo kalba atidarė Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, atvykusi kartu su savivaldybės administracijos direktore Irute Varziene ir savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėju, atliekančiu savivaldybės gydytojo funkcijas, Kęstučiu Knizikevičiumi. Sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems taip pat tarė Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė ir Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Lina Svidinskaitė. Prie sveikintojų taip pat prisidėjo Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas dr. Kęstutis Štaras, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais dr. Živilė Gudlevičienė ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja dr. Audrone Astrauskienė. Renginyje taip pat dalyvavo ir prasmingais sveikinimo žodžiais ir linkėjimais dalijosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dekanė prof. dr. Ida Liseckienė, atvykusi kartu su kolege LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto prodekane doc. dr. Gintare Kaliniene. Visuomenės sveikatos specialistų darbo svarba džiaugėsi ir nominantus sveikino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos skyriaus vedėja Aušra Želvienė bei Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro vadovas Romualdas Sabaliauskas, o nuotolinius sveikinimus siuntė ir Europos Komisijos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą (2014–2019 kadencija), Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Rytų Europos regionui dr. Vytenis Andriukaitis.

Graži ir prasminga „Metų specialisto“ apdovanojimų tradicija SVSBA puoselėjama jau nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose. Kasmet nominacijai gauti potencialius kandidatus gali siūlyti Visuomenės sveikatos biurų vadovai, čia dirbantys specialistai, taip pat ir Asociacijos tarybos nariai. Teikiant galimas nominacijas atsižvelgiama į specialisto išskirtines veiklas praėjusiais metais ir darbui svarbias savybes: motyvaciją ir entuziazmą darbui, iniciatyvumą, komunikacinius gebėjimus. „Rinkdami labiausiai praėjusiais metais nusipelniusius specialistus, kiekviename visuomenės sveikatos biure diskutuojame apie rezultatus visuomenės sveikatoje, kaip ilgai ir kantriai jų reikia laukti, kiek pastangų būtina įdėti, siekiant užsibrėžtų rezultatų. O ir nepamirštame, kad visuomenės sveikata yra ne tik mokslas, bet ir menas. Tik ši dermė padeda pasiekti kiekvieną gyventoją, įdomiai pateikti sveikatai puoselėti būtinas žinias, išmintingai vesti sveikos gyvensenos įgūdžių išsaugojimo keliu,“ – kalbėjo SVSBA pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija.

Kelmės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą