Kelmės rajono mokiniai kartu su Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistais dalyvavo Lietuvos mokyklų pirmosios pagalbos varžybose.
2026 m. balandžio 17 d. Lietuvos paramedikų asociacija ir VšĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“ organizavo tradicinį pavasario renginį – Lietuvos mokyklų pirmosios pagalbos varžybas. Šiais metais vyko jau septintasis renginys, subūręs net 50 komandų iš 34 miestų, iš kurių 8 komandos buvo iš Kelmės rajono savivaldybės.
Renginio tikslas – skatinti mokinius ugdyti pirmosios pagalbos įgūdžius, kritinį mąstymą bei gebėjimą tinkamai reaguoti nelaimės akimirkomis.
Varžybų metu dalyviai susidūrė su net 5 ekstremaliomis situacijomis ir teoriniu testu:
Užspringęs kūdikis ir nualpusi močiutė
Gausaus kraujavimo stabdymas
Šarada ir turniketo uždėjimas užrištomis akimis
Gaivinimo algoritmas, bintavimo technika ir teorinis testas
Gyvatės įkandimas
Kiekviena užduotis buvo sudėtinga ir reikalavo ne tik žinių, bet ir komandinio darbo, greitos reakcijos bei susikaupimo.
Dėkojame Kelmės rajono ugdymo įstaigoms, organizavusioms komandų nuvykimą į varžybas:
Užvenčio pagrindinei mokyklai
Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijai
Kelmės „Aukuro“ pagrindinei mokyklai Tytuvėnų gimnazijai
Kražių Žygimanto Liauksmino pagrindinei mokyklai
Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai
Didžiuojamės jaunimu, kuris mokosi gelbėti gyvybes ir tampa atsakingais bendruomenės nariais!









