Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA

PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA

 Pasaulinė sveikatos diena yra minima kasmet balandžio 7 d. Data nebuvo pasirinkta atsitiktinai. Ji skirta Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sukūrimui. Šis įvykis, įvykęs 1948 m., buvo svarbus žmonijai. Pokario laikotarpiu vaistų ir medicinos personalo trūkumas, antisanitarinės sąlygos, badas ir kiti veiksniai lėmė epidemijų plitimą. PSO sukūrimas leido tarptautiniu lygiu spręsti svarbių klausimų sprendimą. Prie organizacijos prisijungė 197 valstybės. Pasaulio sveikatos organizacija šiemet mini savo 75-ąjį gimtadienį. PSO jubiliejiniai metai yra galimybė pažvelgti į visuomenės sveikatos sėkmę, pagerinusią gyvenimo kokybę per pastaruosius septynis dešimtmečius. Tai taip pat galimybė paskatinti imtis veiksmų, siekiant įveikti šiandienos ir rytojaus sveikatos iššūkius. 2023 metų Pasaulinės sveikatos dienos tema – SVEIKATA VISIEMS.

 • ,,SVEIKATA VISIEMS“ numato, kad visi žmonės būtų kuo geresnės sveikatos, kad galėtų gyventi taikiame, klestinčiame bei tvariame pasaulyje.
 • Teisė į sveikatą yra pagrindinė žmogaus teisė. Kiekvienas turi turėti galimybę gauti prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas.
 • 30% pasaulio gyventojų negali gauti būtiniausių sveikatos priežiūros paslaugų.
 • Kad ,,SVEIKATA VISIEMS“ taptų realybe, mums reikia:
  • asmenų ir bendruomenių, galinčių gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, kad pasirūpintų savo ir savo šeimos sveikata;
  • kvalifikuotų sveikatos priežiūros darbuotojų, teikiančių kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas;
  • politikos formuotojų – investuojančių į sveikatos apsaugą.
 • Dėl COVID-19 ir kitų sveikatos problemų, besikartojančių humanitarinių ir klimato krizių, ekonominių suvaržymų ir karo, kiekvienos šalies kelionė į ,,SVEIKATA VISIEMS“ (#HealthForAll) tapo skubesnė. Dabar laikas lyderiams imtis veiksmų, kad įvykdytų savo įsipareigojimus sveikatos apsaugos sistemai, o pilietinei visuomenei – reikalauti, kad lyderiai būtų atsakingi.

 

Reikalaukite savo teisės gauti nemokamas, jums priklausančias ir reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas!

 

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą