Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. 8 (427) 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

Pasaulinė vandens diena

Pasaulinė vandens diena

Kražių gimnazijoje ir  Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje Kovo 20-23 dienomis buvo minima „Pasaulinė vandens diena“. Klasių valandėlių ir integruotų pamokų metu mokiniams sveikatos priežiūros specialistės papasakojo apie vandens svarbą žmogaus organizmui ir gamtai, aptarė su mokiniais kodėl ir kaip reikėtų tausoti vandenį.

Kražių gimnazijos 5 klasės mokiniai kūrė ženkliukus, kurie skatintų taupyti vandenį, jie buvo iškabinti gimnazijoje virš praustuvų, kad vis primintų gimnazijos mokiniams apie vandens taupymą. Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 4 – 6 klasių mokiniai gamino vandens lašelius, kuriuose įrašė savo mintis apie vandenį. Iš lašelių sukurtas stendas, kuris eksponuojamas mokyklos valgykloje. Abiejuose mokyklose vyko akcija, kurios metu mokiniai buvo vaišinami vaisiais  ir daržovėmis pagardintu vandeniu.

Kražių gimnazijoje vanduo buvo pagardintas citrina, greipfrutais (geltonaisiais ir raudonais), agurkais. Populiariausias vanduo pagardintas citrina. Šis skonis buvo išrinktas gardžiausiu.  Daugiausiai smalsumo kėlė vanduo pagardintas agurkais, jį rinkosi drąsiausi mokiniai ir smalsumo vedamos mokytojos. Kelmės „Aukuro pagrindinėje mokykloje mokiniai buvo vaišinami citrinų, apelsinų, aviečių bei citrinų ir mėtų skonio vandeniu. Skaniausiu vandeniu mokiniai išrinko avietėmis ir apelsinais paskanintą vandenį. Mokytojų nuomone skaniausias vanduo, pagardintas citrina ir mėta. Ketvirtos klasės mokiniai klasės valandėlės metu diskutavo apie vandens svarbą, kiek ir kokių gėrimų dažniausiai suvartoja per dieną. Taip pat aptarėme kaip vanduo keliauja gamtoje. Pasiskirstę grupelėmis piešė „Vandens kelionę gamtoje“.

Pažvelk į vandens lašą ir tu pamatysi visą pasaulį.  Romėnų liaudies išmintis

Sveikatos priežiūros specialistės

Živilė Rukienė

Rita Stonienė

]]>

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą