Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Adresas: Vytauto Didžiojo g. 23, LT 86132 Kelmė

Tel./faks. +370 427 52239; El.p. buhalterija@vsbkelme.lt

KELMĖS RAJONO MAUDYKLOSE VANDENS KOKYBĖ – GERA!

KELMĖS RAJONO MAUDYKLOSE VANDENS KOKYBĖ – GERA!

Maudymosi sezonui pasiruošta – maudyklų vandens ir smėlio  kokybė atitinka higienos normos reikalavimus. Nors maudymosi sezonas parsideda tik birželio 1 d., dėl neįprastai šiltų orų ir maudyklų vandens temperatūros, kuri pasiekė 20  laipsnių, maudymosi sezonas pradėtas.

Maudyklų vandens kokybės stebėsena vykdoma vadovaujantis HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“. Vandens kokybė kiekviename paplūdimyje bus tikrinama kas dvi savaites – ne mažiau kaip 8 kartus per sezoną. Rekreacinėse zonose maudyklų vanduo  bus tiriamas kartą per mėnesį.

Tyrimai atliekami 4 Kelmės rajone įteisintose maudyklose: Kražantės upės užtvankoje Kelmės mieste, Giliaus ir Bridvaišio ežeruose Tytuvėnų mieste,  Šaukėnų tvenkinyje Šaukėnų seniūnijoje ir rekreacinėse teritorijose: Girnikų kaimo tvenkinyje Užvenčio seniūnijoje, Karklėnų ežere ir Vėjinės tvenkinyje Kražių seniūnijoje, Gauštvinio ežere Tytuvėnų apylinkių seniūnijoje ir  Liolių tvenkinyje Liolių seniūnijoje.

Pagal kalendorinį grafiką bus atliekami tyrimai siekiant įvertinti vandens mikrobiologinę taršą (žarnyno eneterokokų; žarnyno lazdelių (E. coli) skaičių), taip pat stebima ar nėra vandenyje  nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų. Paplūdimio smėlio  tyrimai bus atliekami 1 kartą per mėnesį. Paplūdimio smėlis tiriamas, siekiant nustatyti ar jame nėra kirminų kiaušinėlių ir lervų.

Maudyklų vandens kokybės stebėsenos tyrimų grafikas, suderintas su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, pateiktas Higienos institutui, Kelmės savivaldybės administracijai.

Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę Kelmės rajono savivaldybės ir Visuomenės sveikatos biuro  tinklapiuose, maudyklų stenduose.

Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose, oficialiose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis.

Patarimai, kad šis maudymosi sezonas būtų saugus, tiek vandenyje, tiek prie vandens:

 • Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų.
 • Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti tiltas ar status krantas.
 • Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių.
 • Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas.
 • Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, nes galite susižaloti atsitrenkę į dugne esančius daiktus.
 • Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų.
 • Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.
 • Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.
 • Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.
 • Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas tel. 112. Kol atvyks pagalba, gelbėti skęstantįjį gali padėti gelbėjimo (gelbėjimo ratas, valtis ir kt.) arba parankinės priemonės kurios neskęsta (kamuolys, čiužinys ir t. t.).
 • Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, lazda, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.
 • Jeigu šalia daugiau žmonių nėra, pamėginkite gelbėti skęstantįjį, priplaukę prie jo su kokia nors plaukiojimo priemone, gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta, ir paduoti ją skęstančiajam per saugų atstumą, kad jis negalėtų jūsų sugriebti.
 • Įsidėmėkite, jog vandenyje gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Lina Nekrašė, Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

 

 

 

 

 

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą